O mne

Frisbee

Som už nie celkom začínajúci študent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Prahe, odbor informatika. Predtým som študoval na Gymnáziu Grösslingová 18 v Bratislave (Gamča). Narodil som sa v Bratislave, ale cítim svoj pôvod tak trochu aj na Orave, kde som prežil kus svojej útlej mladosti. Kamaráti ma prezývajú Šimlo.

Profesne

Trable s notebookom

Svoj život som, zdá sa, zasvetil počítačom. Prečo? No, baví ma to, rozumiem tomu, viem ako na to, chcem vedieť viac.. A mám za sebou dlhodobú prax, nejaké tie weby a zápočťáky, dobrý základ pre povolanie. Venujem sa hlavne softwarovej analýze, architektúre a datovým návrhom.

Môj najobľúbenejší projekt je TED Notepad - malý a zdá sa i celkom úspešný textový editor. Zlé, ale asi predsalen skúsené jazyky tvrdia, že je to moja srdcová záležitosť. Pravdou je, že som jeho vývojom strávil množstvo, množstvo času.

Ovládam cez dva tucty programovacích jazykov a nástrojov - dlhýýýýý zoznam, ktorý má iste za následok kvalitnú profesionálnu deformáciu. Nie náhodou používam výrazy ako "počkaj, musím skompilovať" či "nezvládam multitasking" i v bežnej reči.. Pre zainteresovaných: Asi najoriginálnejšia hláška v tomto duchu bola "To už mi pomaly začal pretekať zásobník parseru českého jazyka."

No, ale stále si viem uvariť čaj ... :)

Športy

Voda, vodička..

Ako pre veľa ľudí, ani pre mna nie je nuda práve najvhodnejším spôsobom prežívania. A sedenie na zadku tiež nie. Venujem sa hlavne hre menom Frisbee - Ultimate. Je to bezkontaktná tímová hra podobná futbalu či hokeju. Hracím nástrojom je umelohmotný lietajúci disk. Bránky nestoja, ale ležia na zemi a volajú sa zónami, asi ako v americkom futbale.

Bývajúc v Bratislave som bol členom bratislavského klubu hrajúceho pod menom Mental Diskorders. V Prahe som chvíľu trénoval v tíme menom Terrible Monkeys a teraz je mojím domovským tímom Pražská 7.

Z ďalších športov sa rád zapotím v lodičke, pri futbale, na bicykli, pri plávaní, volejbale, ping-pongu, ... Šachy nehrávam.

Litera-túra, Filmy

Literatúra ako taká zaberá v mojom živote stále menej a menej miesta, než som asi kedysi chcel. Holdujem hlavne fantasy a historickým románom - meče a mágia. Sci-fi ani moc nemusím. Rád si tiež určite zalistujem v psychológií.

Kedysi som sa snažil trochu tvoriť. Čo neskúsiš to nespoznáš. Začalo to slohmi v škole, neskôr poviedkami a potom malým, stále rozpísaným a nedokončeným románom o osude istej krajiny menom Trisqualt. Pri písaní mi vždy najväčšie problémy robý gramatyka :)

Vo filmoch mám vraj značné medzery. Veľa kultových filmov som nikdy nevidel. Rád si pozriem animované rozprávky (Shrek, Leví Kráľ), nepohrdnem kovbojkami a snímkami obdobia stredoveku (Winnetou, Troja). Komédie vnímam striedmo - Bláznivá strela či Policajná akadémia ma moc nechytili, Piráti z Karibiku naopak áno. Asi netreba písať, že Pána prsteňov som videl hneď niekoľkokrát.. :)

Hudba

La-la-la!

Počúvam hlavne rock, pop, hard rock a folk. Bežné rádio mi veľa krát úplne vyhovuje, ale na druhú stranu sa vo mne ťažko vyznať. Určite záleží hlavne na nálade.

I.M.T. Smile, Elán. Nohavica, Nedvěd, Kryl. Led Zeppelin, Pink Floyd. Robbie Williams, Roxette, Cranberries, Alanis Morissette. Mike Oldfield, Vangelis. Guns`N`Roses, Metallica. Avril Lavigne, Green day, Evanescence. Linkin Park.

No a hrám na akustickej gitare (mnohoročný samouk), takže ešte aj také ohníkové ... ;)

Nátura

Bitka

Prímorský typ asi moc nie som. Váľať sa po pláži by ma typujem rýchlo omrzelo. Keď z domu, tak najradšej do prírody. Turistiku realizujem spôsobom: "Batoh na plecia, mapu do ruky, gitaru; problémy sa vyriešia potom..."

Žiaľ ako obyvateľ Bratislavy (či Prahy) sa do hôr dostanem skutočne málokedy. Ale keď sa podarí, tak to užívam naplno. "Táboráky, nočné hviezdy, ranná rosa, slniečko, horské potoky a vodopády, ..."

Zvery

Kosiska

Pre zvieratá mám istú slabosť, povedal by som. Mám ich rád a rád ich obdivujem. Hlavne tie mačkovité, koňovité a sloňovité. Jednu mačku mám i doma (meno: Kimi). Nejaké jej fotky sú vo fotoalbume. Kedysi som jazdil na koňoch (gymnastyku), ale po tom, čo mi to lekár oficiálne zakázal, som s tým musel prestať. Dnes už by som jazdiť opäť mohol, ale na to treba véééľa času, a tak radšej zostávam len tichým obdivovateľom.

A čo viac?

Anketa? Mám pár záporných názorov na dnešný svet a dianie v ňom. Politiku ignorujem. Noviny nečítam. Chcem sa ísť niekedy pozrieť do Írska, Kanady, na Island a do Austrálie. Amerika ma neťahá.

A mal by som ešte jednu malú prosbu: ak si sa dostal až sem (a teraz neviem, či Ťa ľutovať :), iste máš pre mňa dáake to slovíčko, podpis abo i kritiku.. No, tak mi to všetko, prosím, napíš do knihy návštevníkov ... Vopred ďakujem!

Pre potešenie nazáver a pre športového ducha...Počítadlo: 114074